Shperndaje në Facebook.

2 TRAJTIME natyrore për shpatulla të ngrira që shërohet brenda 3 ditëve!

Nëse e njihni dikë që ka pasur një shpatull të ngrirë, do ta dini se ata kanë provuar pothuajse çdo gjë që kanë sugjeruar miqtë e mirëkuptimit. Ndoshta ju e keni përjetuar edhe vetë. Mjekët mund të përshkruajnë medikamente të ndryshme, fizioterapi, injeksione steroide dhe madje edhe kirurgji për lehtësim të dhimbjes. Por me të vërtetë, trajtimi natyral për shpatullat e ngrira është rruga për të shkuar

ÇFARË ËSHTË E SI VJEN NGRIRJA E SUPIT?
Supi e ngrirë (kapsuliti ngjitës a.k.a.) është një inflamacion që ndodh në kapsulën e humerit. Bashkimi i shpatullave ka një kapsulë shumë të lirshme të përbashkët të njohur si kapsulë artikale e humerit dhe indeksi i lidhjes nganjëherë mund të enjtet dhe ngurtësohet. Supi i ngrirë zakonisht ndodh shpesh. Dhe kur të ndodhë, ajo mund të kufizojë shumë gamën e levizjes në shpatull. Vuajtësit mund të përjetojnë ngushtësi të caktuar dhe madje edhe dhimbje në shpatull që kufizojnë lëvizjet.
Dhimbja është konstante, përkeqësohet natën ose me mot të ftohtë. Kur nuk trajtohet, gjendja nuk shuhet dhe mund të shkojë deri në masën që nuk do të jeni në gjendje ta ngrini krahun.

TRAJTIMI NATYROR PËR NGRIRJEN E SUPIT
Medikamentet mund të lehtësojnë përkohësisht dhimbjen, por ato nuk shërohen, në fakt mund të keqësojnë situatën duke krijuar efekte të tjera anësore, të tilla si inflamacion në pjesë të tjera të trupit. Dhe, ju nuk doni të keni për të varur përgjithmonë kundër dhimbjes. Kirurgjia vjen me rrezikun e saj pa garanci për shërim të plotë.
Ata qe kanë provuar dhimbje koke dhe fizioterapi, dhe kanë vuajtur për muaj me asnjë shenjë përmirësim.

PIJE ANTI-INFLAMATORE
Një nga mjetet më të lehta natyrore për të ndaluar inflamacionin është duke pirë lëngje anti-inflamatore. Kjo vlen për shumë kushte inflamatore.
Më poshtë janë dy receta të preferuara të lëngjeve anti-inflamatore. Ju mund të pini ose një (ose të dyja) dhe ata do t’ju japin rezultate të mira. Pirja e këtyre në formën e tyre të lëngut ju lejon të merrni në sasi më të mëdha të mirësisë së tyre për shërimin e shpejtë të inflamacionit në shpatullën tuaj.

1-Lëngu panxharit
Panxhar është i pasur me betalains, acid ascorbic, carotenoids, acidet fenolike dhe flavonoids që të gjithë të kontribuojnë në një antioxidant synergistic dhe efektet anti-inflamator për të reduktuar stres oksidativ dhe inflamacion kronik.
6 panxhar të mëdha, të larë mirë dhe me lëkurë
1 limon – lengun e shtrydh bashk me lekurë
3cm rrënjë xhenxhefili
Kjo duhet të bëjë rreth 1 litër / litër lëng duke përdorur një shtrydhëse frutash. Nëse përdorni një shtrydhëse frutash centrifugale me shpejtësi të lartë, mund të merrni pak më pak.

Kujdes: Nëse nuk keni pirë kurrë lëng panxhar, filloni me pak lëng të panxharit për të parë se si trupi juaj përgjigjet. Nëse keni përjetuar ndonjë reagim, pini shumë ujë dhe pini pak më shumë lëng herën tjetër dhe gradualisht përpunoni sasinë që trupi juaj është në gjendje të “tolerojë”.

2-Lëng ananasi
Ananasi përmban enzimë bromelain me veti anti-inflamator. Rekomandohet për përdorim terapeutik në trajtimin e inflamacionit kronik dhe sëmundjeve e jo vetëm që është ananasi një qetësues natyror.
1 ananas I prere ne cop ate vogla
6 kercej selinoje
1 kastravec

3cm xhenxhefil rrënjë
Një majë lugepiper piper i kuq (opsional, por punon për të mbështetur shërimin tuaj)
Kjo duhet të bëjë rreth 1 litër / litër lëng.
Perzini te gjitha ne blender dhe konsumojeni.
Bëni 1 litër lëng çdo ditë dhe ndani ato në 3 pjesë për të pirë mëngjes, drek dhe darkë me stomak bosh, të paktën 15 minuta para ushqimit.

Kujdes: Nëse jeni diabetik, keni presion të ulët të gjakut, një çrregullim gjaku ose infeksion kepudhor: Pini vetëm rreth 500ml / ditë- ndaje në dy pjesë për mëngjes dhe pasdite.
Po, mund të vazhdoni të hani, por përpiquni të pakësoni ushqimet që janë shkaktuese të inflamacionit. Në vend të kësaj, hani ushqime që do të ndihmojnë në eliminimin e inflamacionit.
Nëse jeni në ndonjë kurë, pini lëngjet tuaja 2 orë larg ilaçeve.

Shperndaje në Facebook.