Aktualitete

Lajm i mirë për Shqipërinë, Spanjës i lëndohet një mbrojtës (Foto)

Javi Martinez është lënduar dhe nuk do të luajë kundër Shqipërisë Spanja ka marrë një lajm të keq para dy ndeshjeve të radhës në kualifikimet për Kupën e Botës, kundër Italisë dhe Shqipërisë. Kjo pasi, Javi Martinez është lënduar dhe nuk do të paraqitet në këto dy ndeshje. Ky është një lajm i mirë për […]


Mamaja 16-vjeçare, hedh foshnjën e saj nga dritarja

Një vajzë 16-vjeçare e cila akuzohet se ka hedhur foshnjën e saj nga dritarja, kërkoi për ndihmë në Facebook para se të vinte policia. Antonia Lopez, nga Omaha, në Nebraska, është dënuar si e rritur sepse ka shkaktuar vdekjen e vajzës së saj të porsalindur. Sipas autoriteteve, Lopez i kishte thënë mamasë së saj çfarë […]


Formacioni i përgjysmuar i Kroacisë kundër Kosovës (Foto)

Kroacia do të jetë pa disa prej lojtarëve kryesorë kundër Kosovës Kombëtarja e Kroacisë do të ketë disa mungesa të mëdha kundër Kosovës, ndeshje e cila do të zhvillohet me 6 tetor në Shkodër. Luka Modric, Ivan Rakitic dhe Dejan Lovren mungojnë në këtë ndeshje, të cilët pritet të zëvendësohen me disa lojtarë të tjerë. […]


Kuvendi nuk e di kur procedohet demarkacioni

Autoritetet në Prishtinë thonë se vonesa e ratifikimit të marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi ka ‘dëmtuar interesat e vendit’. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të hënën se institucionet e Kosovës nuk guxojnë të rrezikojnë më tutje me vonesën e miratimit të këtij projekt- ligji, duke i bërë thirrje […]
Ja si duket barku i Encës pa ‘photoshop’ (FOTO)

Pavarësisht se shumë e re në moshë këngëtarja Enca Haxhia hyri në skenën tonë shumë shpejt e eci me hapa gjigand teksa shkoi aq larg duke u dëgjuar edhe nga të huajt. Siç edhe dihet Enca është mjaft aktive në rrjete sociale edhe atë kryeson listën e artistëve shqiptarë me më shumë ndjekës në Instagram […]


E pabesueshme: Ja sa mori bakshish Shkurtja në dasmën e djalit të Shyhretes

Për atmosferën në atë që mund të konsiderohet pa dyshim dasma e vitit, atë të familjes Salihu mbrëmë u kujdesën shumë emra të njohur Kjo nuk kishte se si të ndodhte ndryshe kur dasma ishte e familjes së këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behluli. Me përplot kolegë miq, mikrofoni i përksite mbrëmë përplot emrave të njohur […]