AktualiteteThaçi: Shqipëria dhe Kosova, zonë e përbashkët turistike

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria janë të përkushtuara që përmes pakove të turizmit t’i ofrojnë dy vendet si një zonë të përbashkët turistike. “Shqipëria mbetet destinacioni kryesor i kosovarëve për turizëm, sikur që qytetarët e Shqipërisë janë vizitorët më të numërt të Kosovës”, ka shkruar presidenti kosovar në faqen […]


Gjesti i Mustafit, ‘hit’ në rrjetet sociale (Foto/Video)

Çfarë bëri kështu Shkodran Mustafi? Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Musatfi, ka bërë diçka të çuditshme gjatë ndeshjes ndaj Burnley, ku ekipi i tij fitoi në fund fal golit të Laurent Koscielny, përcjell Gazeta Express. Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një fotografi ku Shkodran Mustafi shihet duke ruajtur gjyqtarin kryesor të ndeshjes. Mustafi në […]Dhunë në futboll,futbollistët e Kukësit përfundojnë në spital (Foto)

Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Laç në futbollin e të rinjve. Vendasit e moshave U-17 dhe U-19 u përballën me kundërshtarët e tyre të Kukësit, por takimet janë shoqëruar nga një dhunë e paprecedent, e cila ka bërë që të dërgohen në spital dhe 2 futbollistë të Kukësit U-19, […]


Ekskluzive: Kështu vallëzonin këngëtaret dhe politikanet për Enver Sekiraçën (VIDEO)

Në dokumentarin ekskluziv “Fytyra e frikshme e Prishtinës”, të emisionit Zona Express, janë transmetuar pamje të pa-transmetuara kurrë më parë dhe rrëfime të padëgjuara asnjëherë rreth një prej njerëzve më kontrovers të Kosovës së pasluftës, Enver Sekiraçës. Kush janë këngëtaret që kishin lidhje me këtë njeri dhe si kërcenin ato në ditëlindjet e tij? Këtë […]Eibari shokon Real Madridin (Video)

Eibari ka kaluar në epërsi ndaj Real Madridit në ndeshjen që po zhvillohet në ‘Santiago Bernabeu’ Ishte Fran Rico ia që shënoi për 0:1 në minutqën e gjashtë të ndeshjes, duke shokuar gjithë të pranishmit në stadium. /Express/


Thaçi, Veseli, Selimi, Haradinaj e Limaj heshtin ndaj akuzave të Surroit se lufta e UÇK’së ishte kriminale

Kadri Veseli, Hashim Thaçi, Rexhep Selimi, Ramush Haradinaj e Fatmir Limaj kanë heshtur përball akuzave të Veton Surroit se në kohën e luftës ishin bërë puçe brenda Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. S’kanë pasur përgjigje as për akuzën e Surroit se UÇK’ja kishte kapur armët kundër Serbisë aq sa ishte armatosur kundër Rugovës e LDK’së. Veton […]