Shperndaje në Facebook.

Beteja më epike që keni parë! Cjapi apo kanguri, ja kush fiton (Video)

Një takim shumë i pazakontë mes kafshëve… Dy meshkuj, njëri kangur e tjetri bricjap.

U takuan pranë një shtëpie mirëpo ata vendosën të luftojnë me njëri tjetrin për territor, shkruan lajmi.net

Fillimisht kanguri me muskujt e tij të fuqishëm e frikësoi bricjapin mirëpo ai nuk u tërhoq tërësisht, sado që u zmbraps.

Më pas iu afrua dhe tentoi të tregojë se është dhe ai i fuqishëm me brinjët e tij.

Pas pak, kanguri largohet më thellë në pyll por bricjapi nisë ta ndjekë pas, sikur do të luftojë gjithsesi me të.

Për më shumë ju sjellim më poshtë edhe videon:

Shperndaje në Facebook.