Shperndaje në Facebook.

Dietë më e shpejtë me ananas për të humbur 5 kg ne 3 dite!

Në ditët e sotme, shumë njerëz e kane shumë të vështirë për të humbur peshë në një kohë shumë të shkurtër. Ata përpiqen te mbajne dieta por nuk u japin atyre rezultatet e dëshiruara.Ne këtë artikull, ne do të ju paraqesim një dietë me anans që do t’ju ndihmojë të humbisni edhe 5 kilogram në vetëm 3 ditë.

Ananasi është një frut tropikal dhe i shijshem, i pasur me vitaminë C dhe acid folik, përveç mineraleve të tjera, përfshirë kaliumin, magnezin dhe jodin, por gjithashtu posedon pasuri të shumta të rëndësishme dhe përdoret për diuretik dhe detoksifikimin e trupit.
Vetëm ndiqni hapat dhe jini të duruar! Mos e përdorni këtë dietë për më shumë se pesë ditë, sepse trupi juaj ka nevojë për ushqyes të tjerë, proteina dhe minerale qe nuk mund ti jape vetem anansi.

Për mëngjes, Hani dy feta ananas dhe një fetë bukë. Deri në mesditë, pini lëngun e ananasit te zier për rreth njëzet minuta.

Për drekë, ju mund të hani 200 gram gjoks pule të përzier me pak mustardë dhe pak kripë. Ju gjithashtu mund të hani rreth tre feta ananasi ne vend te embelsires.

Gjatë pasdites , mund të konsumoni kos pa yndyre ose disa feta ananas.

Për vaktin e fundit të ditës, mund të hani një pure të perimeve të bëra me karrota, pras dhe shparguj. Ju gjithashtu mund të merrni disa marule dhe pak pule dhe rreth tre feta ananasi për ëmbëlsirë.

Në rast se nuk ju pëlqen pula, ju gjithashtu mund të përdorni peshk.
Nëse vendosni të bëni këtë dietë ju nuk duhet të bëni ushtrime të rënda, sepse nuk do të keni energji të mjaftueshme!

Shperndaje në Facebook.