Shperndaje në Facebook.

Ky ilac natyral ndihmon për të hequr qafe poret e mëdha në fytyrë dhe të keni një lëkurë të lëmuar si fëmijë!

Nëse jeni duke vuajtur nga poret e hapura, une me poshte do te ndaj me ju nje ilaç shumë të thjeshtë dhe efektiv që do t’ju ndihmojë ne largimin e poreve te hapura dhe ne arritjen e nje fytyre te persosur.

Ekzistojne ceshtje të ndryshme që mund të shkaktojnë që poret të duken më të mëdha: vaji, papastërtia dhe qelizat e lëkurës mund t’i bllokojnë ato dhe të zgjerojnë diametrin e tyre (mund te krijojnë pika të zeza).

Ky proces kalon ne 4 faza: transmeton 10gjera.com.

Hapi 1 – Pastrimi

Do t’ju duhet
Argjile + Uje

Hidhni 2 luge gjelle argjile ne nje tas te paster.
Shto 1 lugë ujë
Miksojini mirë dhe laresi i fytyrës tuaj është gati.
Aplikojeni kete në të gjithë fytyrën tuaj.
Lereni të thahet dhe pastaj shpëlajeni atë duke përdorur ujë të thjeshtë.
Argjili do të largojë papastërtinë dhe vajin e tepërt nga fytyra juaj. transmeton 10gjera.com.

Hapi 2 – Toniku i fytyres.

Merrni një tas të ngrohtë me ujë
Hidhni 2 qese çaji jeshil për 5 minuta
Tani vendosni 15-20 topa pambuku në këtë tas çaj të gjelbër, pasi ata ta kene thithur të gjithë çajin , transferojini këto topa në një pjatë dhe vendosni të gjitha në frigorifer.
Pastaj merrni 1 top pambuku dhe fshini fytyrën tuaj me te për 2 minuta. transmeton 10gjera.com.
Nuk eshte e nevojshme për ta larë fytyrën tuaj përsëri, vetëm thajeni.

Hapi 3 – Hidratuesi
Merrni 1 lugë çaji me xhel aloe vera, me ndihmën e gishtave aplikoni këtë xhel në të gjithë lëkurën tuaj.

Hapi 4 – Mbrojtja nga dielli
Gjithmonë aplikoni mbrojtesin e diellit të paktën 20 minuta përpara se të dilni në die

Shperndaje në Facebook.