Lajme


Jeta e panjohur e babait të Nënë Terezës

Jeta e Kolë Bojaxhiu, patriotit dhe humanistit shqiptar Nga Gjekё Gjonlekaj/ New York Pothuajse tё gjithë autorёt e huaj qё shkruajnё pёr Nёnё Terezën, theksojnё nё mёnyrё tё veçantё atdhedashurinё e prindёrve tё saj, sidomos…
Ndërron jetë, sëmundja i merr jetën vogëlushit

Vogëlushi ka ndërruar jetë në spitalin e Bergamos. Djali 10-vjeçar vuante nga tromboza në mëlçi, për të u mblodhën shuma para, u bë një fushatë e tërë mediatike, por Kristi nuk ia doli dot. Operacioni i tij…


This Is How Much You Need To Walk To Lose Weight

One of the safest and easiest exercises is walking and just in one week you can lose one pound without even touching the heavy types of equipment. In order to make your walking interesting, you…