Shperndaje në Facebook.

Lëngu që la mjekët gojëhapur: Për 5 ditë asnjë gjurmë nga diabeti

Diabeti është sëmundje, nga e cila preken të moshuarit dhe të rinjtë. Shkaku më i shpeshtë është stresi, e po ashtu edhe ushqimi jo i shëndetshëm dhe jo i rregullt.

Me shtimin në peshë, shtohet edhe rreziku për t’u prekur nga diabeti. Hani ushqim rregullisht, mos anashkaloni shujtat dhe konsumoni ilaçet e përshkruara.

Nuk ia vlen t’i merrni ilaçet, nëse nuk ushqeheni si duhet, trasmeton gazeta Kosova SotMos harroni, se nëse nuk u përmbaheni rregullave të ushqimit dhe ilaçeve, mund të vijnë pasojat, si: humbja e shikimit dhe amputimi i gjymtyrëve.

Ilaçi natyral që ju sjellim ju ndihmon të rregulloni nivelin e sheqerit në gjak, të forconi imunitetin, pastroni organizmin, forconi shikimin dhe të vrisni qelizat kancerogjene Përbërësit:

3 grushte spinaq 2 karota 1 mollë të gjelbër 2 shkopinj selino Përgatitja: Në fillim i shpëlani mirë të gjithë përbërësit, e nga mollët të hiqni farat.

I vendosni në blender, e masën e fituar ta pini në mëngjes, në lukth të thatë.

Shperndaje në Facebook.