E tmerrshme: Legalizohet pedofilia në Turqi

Gjykata Kushtetuese turke ka vendosur që të anulojë një dispozitë që dënon të gjitha aktet seksuale ndaj fëmijëve nën moshën 15 vjeç, si “abuzim seksual”, e cila ka shkaktuar një debat dhe zemërim tek akademikë…

Recetë e thjeshtë kundër rënies së flokëve

Receta është e thjeshtë, por njerëzit nepër botë kanë treguar se pas aplikimit të saj rezultatet ishin të mahnitshme, përcjellë lajmi.net Përbërësit:  Vaj ulliri Mjaltë Kanellë Përgatitja:  Së pari nxejmë vajin e ullirit dhe pastaj…