Shperndaje në Facebook.

Parashikuesja e famshme Baba Vanga ka bërë një parashikim të frikshëm për njerëzimin dhe për Rusinë

Një grua e verbër, e cila me sa duket parashikoi tragjedinë e 11 shtatorit, ka bërë një parashikim të frikshëm rreth Rusisë.

Baba Vanga ishte e famshme për parashikimet e saj për ngjarjet botërore, me disa që perceptohen se janë realizuar me saktësi.

Ajo vdiq në vitin 1990, por një parashikim që ajo bëri mbi Rusinë është zbuluar nga konfrontimi i tij i zemëruar me Britaninë gjatë sulmit ndaj ish-spiunit Sergei Skripal, transmeton lajmi.net.

Vanga, raporton Birmingham Live, tha: “Të gjithë do të shkrihen, sikur akulli, vetëm një të mbetet i paprekur – Lavdia e Vladimir Putinit, lavdia e Rusisë.

“Askush nuk mund ta ndalë Rusinë”. “Të gjithë do të largohen nga rrugës së saj, por edhe do të bëhen zotëruesit e botës”.

Ajo parashikoi se Europa do të pushonte së ekzistuari deri në vitin 2016, rastësisht në të njëjtin vit Britania zgjodhi të linte BE-në në Brexit.

Dhe para 9/11, ajo tha: “Tmerri, tmerri, vëllezërit amerikanë do të bien pasi të jenë sulmuar nga zogjtë e çelikut.

“Ujqërit do të ulin në një shkurre, dhe gjaku i pafajshëm do të rrjedhë”.

Më 9 shtator, xhihadët rrëmbyen dy avionë komercialë para se të fluturonin në Kullat Binjake në Neë York City.

Shperndaje në Facebook.