Shperndaje në Facebook.

Do qani! A ju kujtohet sulltanesha e Sulltanit të Madhërishëm? Ja si e ka ‘shkatërruar’ kanceri (foto)

E trishtë!

Vahide Perçin është aktorja, e cila njihet për profesionalizmin dhe talentin e saj, që e tregoi në serialet e famshme ku luajti.

Por fatkeqësisht ajo u diagnostifikua me kancer në moshën më të mirë, kur duhej të ishte gjyshe e nipërve dhe mbesave.

Aktorja ka 52 vite dhe po përballet më sëmundjen e rëndë të kancerit.

Vahide luajti në serialin më me zë të kohës, në rolin e sulltaneshës.

Së fundi ajo ka edhe një rol kyç në serialin ‘Nënë’, që kapi shikueshmëri të madhe edhe në publikun shqiptar.

Shperndaje në Facebook.