Shperndaje në Facebook.

Receta më e re me uthull molle, që largon infeksionin e sinuseve shumë lehtë, pa antibiotik

Sinusiti është një infeksion i sinuseve që çon në dhimbje koke të përhershme, ethe dhe madje edhe dhimbje të fytyrës. Përbërësit për ilaçin e infeksionit të sinusit janë:
• 1/2 filxhan me ujë
• 1/4 filxhan uthull molle
• 1 lugë gjelle mjaltë të papërpunuar
• 1 lugë çaji piper i kuq
• lëngun e 1 limoni
Përzieni ujë të nxehtë dhe uthull molle në një gotë.
Shtoni mjaltë dhe piper.
Trazojeni mire dhe shtoni lëng limoni.
Pini rregullisht këtë përzierje.

Shperndaje në Facebook.